Kā attīstās Maskavas Forštate?

Lai gan daudziem Maskavas Forštate asociējas ne ar tām labākajām lietām, bet vai ir iespējams, ka šim Rīgas mikrorajonam ir labs nākotnes potenciāls? Skatoties Google maps, Maskavas Forštate tiek iezīmēta no Origo līdz Akropolei, piedāvājot ļoti plašu spektru ar apbūvi. Šajā rajonā ir gan koka ēkas, gan pirmskara laika ēkas, tā pat ir sastopamas padomju laika dzīvokļu ēkas, kā arī parki un viegli pieejama Krasta ielas komerciālā apbūve.

Lai gan šobrīd vēl mikrorajons ir savā atīstības sākumā, tomēr tam piemīt liels potenciāls. Gan lokācija – tuvu centram, gan interesantā arhitektūra, gan topošie projekti mikrorajona apkārtnē.  Aizvien vairāk tiek renovētas ēkas, kas ļoti adekvātā izcenojumā ļauj iegādāties to, kas centrā vairs nav  pieejams.

Apsverot īpašuma iegādi Maskavas Forštatē ir jāņem vērā daudz faktori. Pirmkārt ir uzmanīgi jāizvērtē  mājas kopējais stāvoklis un kā tā ir uzturēta. Kā arī jānoskaidro vai remonts/renovācija vispār tiek  plānota un pārbaudīt vai ēkai nav izveidojies parāds. To var noskaidrot pie ēkas apsaimniekotāja.  Būtiski pievērst uzmanību, ja ēka ir kopīpašums, kam pieder lielākās ēkas daļas un saprast vai šo  lielāko daļu īpašnieki ir ieinteresēti uzturēšanas un atjaunošanas procesos.

Vēl viens aspekts, kam pievērst uzmanību, apsverot dzīvokļa iegādi pirmskara vai koka mājā ir apkure. Vai ir pieejama centrālā apkure, ja nē, tad vai ir vēlme saglabāt malkas apkuri, vai tomēr meklēt citus  risinājumus. Kā alternatīva malkas apkurei ir gāzes katls, tomēr tam var būt ierobežojumi tieši izbūvē.

Ja esošie dūmvadi jau ir pilni ar trubām, tad jauna gāzes katla pieslēgšana nav iespējama. Kā alternatīva ir izvades trubu novadīšana gar ēkas fasādi, tomēr tas visu procesu pamatīgi apgrūtina, jo  nepieciešams saskaņot ar kaimiņiem un vēl ir virkne papildus uzdevumu. Protams, vienmēr kā  apkures opcija ir elektriskie sildelementi, tomēr arī šajā variantā nepieciešams pārliecināties vai ēkas  elektroinstalācijas ir piemērotas šai slodzei.

Lai izvērtētu ieguldījuma potenciālu, ir nepieciešams saprast kāds būs īpašuma mērķis. Vai tas tiek  iegādāts pašu vajadzībām vai arī lai tālāk izīrētu. Iespējams, ka iegādājoties dzīvokli sliktā stāvoklī un  veicot kapitālo remontu gala izmaksas būs uz pusi mazākas kā līdzvērtīgā (izmērā un atrašanās vietā  esošam) dzīvoklī jau renovētā ēkā. Ja izvēlētajam īpašumam ir plāns ar tā atjaunošanu (fasāde, kāpņu  telpas ut), tad ilgtermiņā skatoties tas būtu veiksmīgs darījums. Tomēr, ja īpašuma atjaunošana nav  tuvākajos plānos, tad ir jāsaprot vai tiešām ir vērts investēt, lai savestu kārtībā vienu dzīvokli, kamēr  ēkas kopējais stāvoklis tikai pasliktinās.

 

Vairāk par Tribus uzzini, skatoties LIVE tiešraides atkārtojumu!