Īpašuma maksimālās pārdošanas cenas noteikšana

Mūsdienās īpašumu pirkšanas/ pārdošanas tirgus ir ļoti saspringts, tieši tāpēc ir svarīgi zināt, kādi priekšnoteikumi ir jāievēro, lai savu īpašumu pārdodu par maksimāli augstu cenu.

Parasti cilvēki, vēloties pārdot savu īpašumu, izpēta tirgus cenas no sev piederošā nekustamā īpašuma līdzīgiem piedāvājumiem. Tas ir vienkārši, taču, diemžēl, nav pareizi, jo ļoti svarīgs aspekts, īpašumu pārdošanā, ir pieprasījums. Tas nozīmē, ka ir nozīmīgi sekot līdzi cik daudzi respondentu Jūsu ’’līdzīgos’’ piedāvājumus skatās. Kā piemēram, ja ir ielikts 3 istabu dzīvoklis Imantā par 67’000€, taču tam ir 0 apskatījumu, ilgākā laika periodā, tad ir skaidrs, ka par šādu cenu nav jēgas likt savu sludinājumu. Galvenais ir saprast ar kādu cenu tas būs pirkšanai aktīvs īpašums.

Tālāk, kā viens no noteicošajiem faktoriem ir zināt kādās cenu amplitūdās ir iepriekš veikti zemesgrāmatas darījumi. Šī informācija parāda īpašuma dinamiku. Tāpat ir svarīgi saprast cik ilgā laika periodā grasāties pārdot savu īpašumu. Jo īsāks ir termiņš, jo zemāka cena jānorāda. Protams, nedrīkst aizmirst arī augstāk minētos noteikumus un laba mārketinga stratēģiju. Ja īpašums, mājas lapā, ir ielikts un stāv jau vairāk kā pus gadu, taču nav nopirkts, tas norāda uz sliktu mārketingu. Ir jāņem vērā, ka cilvēki jau ir informēti par šāda īpašuma esamību, viņi ir ar to iepazinušies un tas viņiem nav interesants.

Īsumā, ja ir pienācis brīdis, kad esat nolēmuši pārdot savu īpašumu, ir nopietni jāizvērtē kāda būs īpašuma cena. Īpašniekam ir jāiziet cauri līdzīgu īpašumu piedāvājumiem, jāskatās, kuri īpašumi, šajā kategorijā, ir pieprasītākie un jāseko līdzi konkrētā sludinājuma apmeklējumu intensitātei. Īpašuma pārvedējam jāiziet cauri zemesgrāmatā reģistrēto darījumu summām. Visbeidzot, jānosaka pašiem savs pārdošanas laiks. Tas būs lielisks atskaites punkts, lai saprastu cik aktīvi virzīt nekustamo īpašumu tirgū.

Vairāk skaties mūsu video YouTube kanālā Tribus Nekustamie īpašumi.