Kā noteikt īpašuma pārdošanas cenu?

Kā, veidojās dzīvokļa pārdošanas cena? Kādi ir pareizie soļi, lai noteiktu optimālu dzīvokļa pārdošanas cenu, un sasniegtu maksimālo rezultātu? Kas jāņem vērā, un pēc kādiem aspektiem jānosaka pārdošanas cenu?

Piedāvājums.

  • Iepazīties ar īpašumu, saparst tā tehnisko stāvokli, plusus un mīnusu, pārbūves, atrašanās vietu, ēkas sēriju. Izpēti īpašuma detaļas, kuras nevar redzēt bildēs vai sludinājumos. (īpašuma novietojums, īpašuma atrašanās vieta ēkā, plānojums u.c.)
  • Izvērtē līdzīgus īpašumus, izvērtē konkurenci tirgū. Var izmantot ss.com, city24 u.c.

Stratēģija

  • Svarīgi uzzināt realizācijas termiņu, kas būtiski ietekmē pārdošanas cenu.  Izvērtējot pārdošanas termiņus iespējams piemeklēt pareizo stratēģiju. Īsam realizācijas termiņam nepieciešama optimāla cena, kas radīs lielu pieprasījumu.
  • Ilgam realizācijas termiņam jāpiemeklē cita pārdošanas stratēģija, kur iespējams variēt ar pārdošanas cenu, pārdot īpašumu caur citiem piedāvājumiem, nevis turēt piedāvājumu sludinājumu portālos, bez aktivitātes un atdeves.

Pieprasījums

  • Aktivitāte tirgū konkurējošajos īpašumos. Kāda ir aktivitāte, cenu piedāvājumi un interese par konkurējošajiem īpašumiem. Šī informācija palīdzēs saprast, ko gaidīt no piedāvājuma, kādas cenas korekcijas vai izmaiņas nepieciešams veikt, lai tirgū izietu ar konkurētspējīgu piedāvājumu.
  • Cenu piedāvājumi – Svarīgi saprast kādi cenu piedāvājumi tiek izteikti līdzīgiem objektiem, un izvērtēt savam īpašumam piemērotāko optimālo cenu, ņemot vērā pārdošanas termiņus.

Darījumi

  • Kādās cenās līdzīgi objekti ir pārdoti. Šo informāciju iespējams sameklēt cenubanka.lv. Šeit iespējams pēc kritērijiem atlasīt precīzi tavam īpašumam līdzīgos notikušos darījumus, kas dos ieskatu un sapratni par cenām, kādās īpašumi tiek pārdoti. Svarīgi cenubanka.lv atlasīt pārdotos dzīvokļus pēc maksimālajām cenām. Ja, redzams, ka notikušo darījumu summas ir līdzīgas Jūsu noteiktajai cenai, tad ar šādu cenu ir vērts iziet tirgū.

Nianses

  • Svarīgi saprast, ka katram īpašumam ir daudz nianses, kas krasi var ietekmēt pārdošanas cenu. Vai, dzīvoklis ir lifta pusē vai nē, kā dzīvoklis atšķirās šādās situācijās. Kā, ēkas sērija var ietekmēt īpašuma cenu? Šāda veida nianses nekustamā īpašuma aģenti atšķir un izvērtē prfesionāli. Aģents Jums sniegs precīzu informācju par Jūsu īpašuma specifiku un piedāvās pareizākos realizācijas variantus.