Kāpēc ikdienā izmantot kāpnes lifta vietā?

Tribus nekustamā īpašuma aģenti arvien biežāk saskarās ar jautājumiem par lifta esamību mājās, kurās vēlās iegādāties dzīvokli. Šis ir svarīgs faktors , kas spēj ietekmēt klientu vēlmi iegādāties dzīvokli. Tomēr ir pietiekami daudz īpašumu mājās, kurām nav liftu. Kāpēc izvēlēties māju bez lifta? Kādi ir ieguvumi neizmantojot liftu?

Mazkustīgs dzīvesveids turpina būt par vienu no mūsdienu sabiedrības bīstamākajiem ieradumiem. Kā vēsta pētījumi, 59% Eiropas iedzīvotāju reti nodarbojas vai nekad nenodarbojas ar sportu. Mūsdienās liela sabiedrības daļa tomēr pievērš uzmanību kāpņu esamībai un cenšās izmantot tās lifta vietā. Tas lielā mērā attiecināms uz veselīgu dzīves veidu, un veselīgu ikdienas ritmu. Būt formā ne vienmēr nozīmē doties uz sporta zāli, pilnīgi pietiek ar veselīgu ikdienu un aktīvu dzīvesveidu. Kāpnes ir viens no lieliem palīgiem sevis uzturēšanai formā. Kādam pat tā ir sportiska apņemšanās jaunajā gadā, daudzi izmanto kāpnes, lai ekonomētu laiku, nevis gaida liftu.

Lai sekmētu pārmaiņas sabiedrībā, arī Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA)  rīko akciju „Eiropas kāpņu diena”. Akcija norisinās visā Eiropā, un tās laikā ikviens iedzīvotājs tiek aicināts domāt par savu veselību un izmantot iespējas ikdienā kustēties vairāk, piemēram, liftu un eskalatoru vietā izvēloties trepes. Nav uzreiz jākāpj vairāku stāvu augstumā, var sākt palēnām, kāpjot vienu stāvu, divus, tad jau trīs. Var arī mainīt kāpšanas tempu un slodzi. Arī Latvijas Nacionālā bibliotēka iesaistās šajā akcijā un un aicina bibliotēkas apmeklētājus izmantot kāpnes lifta vietā.

Katru dienu mums ir iespēja izdarīt veselīgu izvēli: šodien – kāpt pa kāpnēm, nevis braukt liftā, rīt – priekšroku dot svaigiem augļiem un dārzeņiem, nevis našķiem ar sāli un cukuru. Tribus komandu vieno aktīva ikdiena, sports un veselīgs dzīves veids. Arī Tribus komanda izvēlās ikdienā izmantot kāpnes, mēs izdaram veselīgas izvēles!