Lems par apbūves augstuma izmaiņām teritorijas plānojumā Mežaparkā

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja 13.septembrī plāno lemt par izmaiņām lokālplānojumā teritorijai Mežaparkā, kur plānots palielināt apbūves augstumu, liecina komitejas sēdes darba kārtība.

Publiskai apspriešanai plānots nodot lokālplānojumu 30 hektārus lielai teritorijai starp Gustava Zemgala gatvi, Ķīšezera ielu, Kokneses prospektu un vēsturisko Mežaparka apkaimes apbūvi.

Lokālplānojuma ierosinātājs ir SIA “Mežaparka Rezidences”. Lokālplānojuma izstrādes mērķis ir turpināt plānoto apbūves attīstību.

Lokālplānojuma risinājumu pamatā ir iecere, kas paredz teritorijas vidus daļā, sākot no izbūvētās Ķelnes ielas, pakāpeniski paaugstināt plānotās apbūves stāvu skaitu no trīs stāviem uz četriem stāviem, bet teritorijas dienvidu daļā paredzot arī piecu un sešu stāvu apbūvi.

Augstākās ēkas, galvenokārt ar publiskām funkcijām, paredzētas kvartālā, kas atrodas Ķīšezera ielas un Gustava Zemgala gatves tiešā tuvumā.

Minētā apbūve iecerēta arī kā prettrokšņu barjera pārējai apbūvei vietā, kur esošais prettrokšņu valnis ir zemāks vai tā nav.

Lokālplānojuma redakcijā īpaša uzmanība esot pievērsta publiskās ārtelpas risinājumiem – veidojot zaļo joslu kvartāla iekšpusē un iekšpagalmu apzaļumojumu.

SIA “Mežaparka rezidences” ir reģistrēta 2018.gadā. Tās apgrozījums pērn bija 1,2 miljoni eiro, bet zaudējumi 1,5 miljoni eiro.

Pilno rakstu lasi šeit