Nekustamo īpašumu attīstīšana reģionos, vai tas ir reāli?

Laikā, kad attālinātais darbs ir kļuvis par normu, dzīves vietas izvēle vairs nav tik izteikti piesaistīta noteiktam rajonam vai pilsētai. Tāpat arī rūpes par dabu un savu veselību ir pakāpušas prioritāšu sarakstā, vedinot domāt par mazpilsētu un lauku reģionu popularitātes pieaugumu. Tomēr vai tiešām mēs piedzīvojam reģionālo uzplaukumu un nekustamo īpašumu attīstību?

Mazākas pilsētas, kurās ir attīstīta ražošana, ir ar sava veida pārākumu. Ražotne palīdz nodrošināt darbavietas un uzturēt pilsētu dzīvu un aktīvu. Lai gan jaunie dzīvokļu projekti mazpilsētās nav pats aktīvākais segments no attīstītāju puses, tomēr ir novērojami dažādi scenāriji, kuros šādas dzīvokļu ēkas tiek celtas. Kā viens no variantiem ir jau īpašumā esošs zemes gabals, uz kura uzbūvējot jaunu dzīvokļu ēku, tiek palielināta īpašuma vērtība un potenciāli izīrējot, veidota atsevišķa ienākumu plūsma. Vēl cits scenārijs varētu būt, ja šādu ēku būvē uzņēmums, kas dzīvokļus pēcāk izīrē vai dod izpirkuma tiesības saviem darbiniekiem. Tad ir iespēja gan variēt ar nodokļiem, gan ir bonuss darbiniekiem. Šis ir viens no labākajiem veidiem, kā attīstīt nekustamos īpašumus reģionos – piesaistīt to uzņēmuma pamatdarbībai, atļaujot resursu fleksiblitāti.

Ja ir vēlme un iespēja dzīvot ārpus lielajām pilsētām, tad skatīties uz dzīvokļiem jaunajos projektos ir pat ļoti adekvāti. Ņemot cenu aptuveni 1000Eur/m2, ir iespēja dzīvot jaunā, svaigā mājoklī, kur alternatīvi par šādām izmaksām uzcelt savu privātmāju būtu diezgan nereāli. Tāpat līdz ar dzīvokli jaunajā projektā ir dažādas ekstras, kā piemēram, pazemes autostāvvieta – īpaši patīkami tas ir ziemas mēnešos, kad atkrīt sniega tīrīšana no auto. Vai arī nav jāsatraucas par ēkas kopējo stāvokli, kā tas var būt sērijveida bloku mājās.

Šāds piedāvājums būs interesants tieši savām vajadzībām, ne obligāti, lai pirktu-pārdotu peļņas nolūkos.

Vairāk par Tribus uzzini, skatoties LIVE tiešraides atkārtojumu!