Nepiciešamās iemaņas, lai kļūtu par nekustamā īpašuma aģentu!

Nekustamā īpašuma aģents – mākleris nodarbojas ar nekustamo īpašumu (zemes, ēku, dzīvokļu) pirkšanu un pārdošanu, kā arī ar dažādu īpašumu iznomāšanu un izīrešanu.

Nekustamā īpašuma speciālista darba ikdiena ir dinamiska, kas sevī neietver rutīnu. Pusi darba laika aģents pavada biroja telpās, taisot piedāvājumus, zvanot klientiem u.c. Otru pusi darba laika aģents izbrauc uz pērkamajiem vai pārdodamajiem objektiem. Vidēji ieteicams strādāt astoņas darba stundas dienā, bet bieži darba specifikas dēļ jāstrādā pēc pamata darba dienas beigām vai arī brīvdienās, kad klientu aktivitāte ir lielāka.

  • Nekustamā īpašuma speciālista darbā:būtiska ir spēja saglabāt emocionālu līdzsvaru, strādājot ar dažādiem cilvēkiem,
  • noderēs labas saskarsmes un komunikācijas spējas, kā arī zināšanas psiholoģijā.
  • Ieteicams izkopt arī savas svešvalodu prasmes!
  • Svarīgi ir ieturēt lietišķo stilu un vienmēr atstāt labu iespaidu.

Vēlama 1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība nekustamā īpašuma uzņēmējdarbības vadībā. Vēlama augstākā izglītība ekonomikas zinātnēs, vai nekustamā īpašuma pārvaldības programmu. Vissvarīgākā ir vēlme strādāt un pilnveidoties, pārējo iemācīsim mēs! Katrs uzņēmums, kas nodrošina nekustamā īpašuma pirkšanas/pārdošanas pakalpojumus, apmāca savus darbiniekus nepieciešamajās prasmēs. Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA piedāvā iegūt sertificēta aģenta diplomu, kas palīdzēs pārliecinoši un profesionāli darboties šajā nozarē.

Nekustamā īpašuma aģents

  •  saskaņā ar klienta vēlmēm vai viņa uzdevumā var palīdzēt nokārtot visus pirkšanas/pārdošanas darījumā nepieciešamos dokumentus,
  • organizē līguma parakstīšanu, noformē īpašuma tiesību dokumentus,
  • pārzina pirkuma darījumu finansēšanas iespējas un orientējas likumdošanā.

Saņemot šādu apkopotu informāciju, klientam ir vieglāk pieņemt lēmumu par darījuma veikšanu.

Nekustamā īpašuma aģentam ir svarīgi spēt sevi motivēt un neatlaidīgi virzīties uz nostādītajiem mērķiem. Svarīgi vienmēr pārstāvēt klienta intereses un darboties pēc labākajiem nodomiem.

Ienāc un kļūsti par nekustamā īpašuma aģentu jau rīt!