Pandēmijas gada izskaņā rekordlieli dzīvokļu pārdošanas apjomi

Lai gan Covid-19 izraisītās pandēmijas ietekmē 2020.gadā bija vērojams darījumu skaita samazinājums otrajā ceturksnī, trešajā ceturksnī tirgus atguvās un gada beigās tika sasniegti rekordlieli pārdošanas apjomi, liecina nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas Colliers veiktais Rīgas un tuvās Pierīgas jauno un renovēto dzīvokļu tirgus apskats 2020.

Decembrī attīstītāji pārdevuši vairāk nekā 310 jaunos un renovētos dzīvokļus, kas kopumā ļāva par 14% pārsniegt 2019. gadā pārdoto dzīvokļu skaitu un par 21% pārsniegt kopējo darījumu vērtību. Darījumu kopsumma pirmreizējā tirgū 2020. gadā pārsniegusi 255 miljonus eiro.

2020. gadā nedaudz samazinājies darījumu skaits ar renovētajiem dzīvokļiem, kas daļēji skaidrojams ar tūristu skaita krasu samazināšanos un tā ietekmi uz īstermiņa nomas tirgu. Liela daļa renovēto dzīvokļu ir neliela izmēra un atrodas centrālajā pilsētas daļā, kas ir divi priekšnosacījumi veiksmīgam īstermiņa nomas īpašumam.

Colliers veiktais tirgus apskats liecina, ka 2020. gadā pieaudzis darījumu skaits ar dzīvokļiem tuvajā Pierīgā – tur veikti 250 darījumi, lielākoties Bonavas attīstītajā projektā Dreilinga mājas, kas atrodas blakus tirdzniecības centriem Sāga un IKEA. Liels darījumu skaits noticis arī Home 4 Living attīstītajos Mārupes namos.

Tā kā tirgū ir ierobežots ekonomiskās klases dzīvokļu piedāvājums, 2020. gadā ievērojami samazinājies darījumu skaits šajā segmentā – no vairāk nekā 460 darījumiem 2019. gadā uz 275 darījumiem 2020. gadā.

Pilno rakstu lasi šeit.