Rīgas pilsētas mikrorajons: Pļavnieki.

Pļavnieki ir viens no jaunākajiem Rīgas mikrorajoniem, kas atrodas Rīgas austrumu daļā. Līdz pat šī reģiona pievienošanai Rīgas teritorijai 1974. gadā un padomju laika apbūvei, šeit pletušās vien lauksaimniecības zemes platības jeb vienkārši pļavas, no kā skaidra arī Pļavnieku nosaukuma izcelsme.

1980. gadā, plānojot jauno padomju dzīves standartiem atbilstošo dzīvojamo masīvu, šeit pletās tikai klaji lauki, kas piederējuši Stopiņu pagastam. Celtniecība sākta 1985. gadā. Būvniecībā izmantotas galvenokārt lielpaneļu 602. sērijas deviņstāvu mājas, kuras ”atsvaidzina” dažas zemākas paneļu un ķieģeļu dzīvojamās ēkas un nelielas būves no dažādu krāsu glazētajiem ķieģeļiem – kafejnīcas, kioski utt. Mikrorajons paredzēts aptuveni 60 000 iedzīvotāju izmitināšanai. Pļavnieku ziemeļu robeža – Augusta Deglava iela – jaunās ātrgaitas maģistrāles Rīga-Maskava ievads, apbūvēta ar vizuāli un funkcionāli veiksmīgākajām 119. sērijas mājām.

Tomēr Pļavnieki savā ziņā ir uzskatāms piemērs līdz ar Padomju Savienības bojāeju plaukstošajai atšķirībai starp arhitektu labajām iecerēm un celtnieku paviršo tehnisko izpildījumu. Tas attiecas kā uz ceļu segumu, kas bieži veidots pārāk plāns, tā arī uz ēkās izveidot piemirsto siltumizolāciju, apšaubāmo santehniku un kanalizāciju. Tādējādi tagad Rīgas pilsētai jāiegulda lieki līdzekļi nesenās 20 gadu pagātnes celtniecības haltūru likvidēšanā.

Pļavnieki ir interesanti arī jauno dzīvojamo ēku projektu attīstītājiem un to blīvajā apbūvē vietu jau atraduši projekti: Soleville Ulbrokas ielā uzskatāms par lielāko projektu, ko nākotnē iecerēts attīstīt Pļavniekos – tā attīstītāji iecerējuši līdz 2014. gadam uzbūvēt 2600 dzīvokļu, četrus bērnudārzus, veselības centru un vairākus veikalus. Tas ir vērienīgākais nekustamo īpašumu projekts Rīgā kopš Latvijas neatkarības atgūšanas.