Smaguma centrs dzīvokļu tirgū lēnām pārvirzās uz jauno projektu pusi.

Gan banku, gan nekustamo īpašumu kompāniju analītiķi akcentē faktu, ka šogad tirgū pamanāmi vairāk pirkti jauni dzīvokļi.

Rīgā un Pierīgā turpinās tirgus pārorientēšanās uz pieprasījumu pēc dzīvokļiem tā sauktajos jaunajos projektos, paudis Normunds Dūcis, Swedbank Hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs. Šogad pieprasījums pēc Swedbank aizdevuma šajā segmentā audzis par 72%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ko veicinājis gan piedāvājuma pieaugums, gan arī salīdzinoši lēnais novecojušo namu renovācijas process.

Rīgā darījumu skaits ir audzis (pirmajā pusgadā par 22% pret pagājušā gada attiecīgo laika posmu), īpaši tas attiecas uz t.s. jauno projektu segmentu. Rīgā kopumā notikuši 4700 dzīvokļu pirkšanas–pārdošanas darījumi, skaitliski visvairāk to ir bijis janvārī un aprīlī (gandrīz 900 mēnesī). Kopējais darījumu apjoms ar dzīvokļiem šā gada pirmajā pusgadā bija par 275 milj. eiro, atsaucoties uz Valsts Zemes dienesta datiem, informē kompānija CBRE.

Arī Arco Real Estate izceļ aktivitāti jauno projektu segmentā, kur darījumu skaits ir palielinājies turpat par trešdaļu (31%), ja salīdzina šā gada pirmā pusgada un pagājušā gada pirmo sešu mēnešu datus.

Tas galvenokārt skaidrojams ar Rīgas mikrorajonos novērotās aktivitātes palielināšanos (+47 %), turpretī Rīgas centrā darījumu skaits pat ir nedaudz samazinājies (-2%). Arco Real Estate valdes loceklis Māris Laukalējs jau iepriekš DB ir norādījis uz t.s. jauno projektu tirgus vai, precīzāk, darījumu reģistrācijas īpatnībām, proti, nereti darījumi jaunajos projektos norisinās gada vai divu gadu garumā un dati zemesgrāmatā parādās tikai tad, kad projekts ir nodots ekspluatācijā. Tomēr, neraugoties uz daļēji mākslīgo darījumu skaita pieaugumu, pilnīgi noteikti pieprasījums pēc jaunajiem projektiem arvien pieaug, tā eksperts.

Vairāk, par jaunajiem projektiem skatīt mūsu mājas lapā

Pilno raksta versiju skatīt šeit.